"Her Fabrika Bir Kaledir"

Haberler

ÇANKIRI MAHALLESİ BASIN TOPLANTISI

  • 09.03.2023
  • ctso
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Hayrettin Çelikten ve Çankırı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aslan, Çankırı Valiliği tarafından “Depremin Yaralarını Birlikte Sarıyoruz” sloganı ile başlatılan Adıyaman Besni’ye kurulacak konteyner kentte “Çankırı Mahallesi” için basın mensupları ile bir araya gelerek destek çağrısında bulundu.

Odamızda Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Hayrettin Çelikten ve Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Aslan, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Çankırı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyelerinin de bulunduğu basın toplantısında, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerken,  ÇATSO ve ÇTB tarafından yapılan yardımlar hakkında bilgi verdi.

KONTEYNER İHTİYACI VAR

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Hayrettin Çelikten, yüzyılın en büyük felaketini Türkiye’nin yaşadığını dile getirerek “Depremde çok büyük can kaybımız oldu. Hepimiz çok üzgünüz. Ülkemizi tam ve bir bütün gördüğümüz için elimizden gelen yardımı yapmaya gayret ettik. Özellikle ilimizin ekonomisini temsil eden oda ve borsanın yardımsever üyeleri ciddi anlamda destek oldular, hepsine teşekkür ederiz.” dedi.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Hayrettin Çelikten, üyelerinin yaptığı yardımları koordine etmeye çalıştıklarını,  2 hafta içerisinde Çankırı Valimiz Abdullah Ayaz’ın koordinatör vali olarak görevlendirildiği bölgeye 26 TIR yardım malzemesi gönderdiklerinin altını çizerek “Bölgeyi ve sayın valimizi ziyaret ettik. İlimizden halen bölgeye yardımlar devam ediyor. Genç Oluşum Derneği’nde bulunan arkadaşlarımız da ciddi anlamda çalışma yaptı. Yardımlarını bizimkilerle birlikte deprem bölgesine ulaştırdık. Arkadaşlarımız bölgede 5 gün kalarak hem arama kurtarma hem gönderilen yardımları depremzedelere dağıtmak adına destek oldu. Kendilerine teşekkür ederim” diye konuştu.

Bölgede çadır ve konteyner ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Çelikten, valilik tarafından Adıyaman Besni’ye kurulacak konteyner kentte “Çankırı Mahallesi” oluşturmak için çalışma başlatıldığını hatırlatarak “Çadır geçici çözüm. En azından kalıcı konutlar yapılana kadar bölgenin konteynere ihtiyacı var. Üyelerimiz yardımlarına devam ediyor ama bu konu ile ilgili hassasiyet devam ediyor. Depremin yaralarını hep birlikte sarıyoruz. Biz de yardımlarımıza devam edeceğiz.  Çankırı Mahallesi oluşturmak için kampanyaya destek bekliyoruz. Erdal başkanımızın da büyük desteği oldu. Üyelerimizin tümüne teşekkür ediyorum. Allah yardımlarını kabul eylesin…” ifadelerini kullandı.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Hayrettin Çelikten, bir kişi bir konteyner alacak, diye bir şey olmadığını, herkesin katkı sağlayabileceğini belirterek “Bu yardımları illâ bize bağışlayın demiyoruz, valiliğimizin paylaştığı İBAN numaralarına da yapılabilir. Biz organizasyona dahil olduk, bizim bu kampanya dışında ayrıca bir kampanyamız yok” dedi.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Hayrettin Çelikten, Odamız ve Çankırı Ticaret Borsası işbirliği ile gönderilen 26 TIR’ın yanında Çankırı merkez ve ilçelerdeki üyelerinin belediye ve kaymakamlık yardımlarına katkı sağladıklarını, yardımların toplamda 100 TIR’ı bulduğunu sözlerin ekledi.

YARDIM BEKLİYORUZ

Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Aslan, ilk günden itibaren organize olup Valilik bünyesinde hep birlikte güzel işler yaptıklarının altını çizerek “İlk yardımı hiçbir şey tutmaz. İlk anda orada olmak lazım, diye düşündük ve olduk. Şimdi sırada ihtiyaç olan konteyner. Üyelerimizin bu konuda duyarlı olacağına inanıyoruz. Kurulacak konteyner kentte Çankırı Mahallesi için yardımları üyelerimizden tüm halkımızdan  bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“İnşallah bir daha böyle bir acı yaşamayız” sözleri ile konuşmasını sürdüren Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Aslan Aslan şunları belirtti:

“Bu acıdan ders alıp önümüzdeki süreçte bu tür felaketlere karşı tedbirlerin alınmasını istiyoruz. Deprem oldu bitti, yardımlarla da bu iş bitti, diye bakmamalıyız. Bundan sonraki süreçte de güzel çalışmaların olmasını bekliyoruz. Ülke olarak deprem ülkesiyiz. Ne zaman, nerede deprem olacağı meçhul. Biz yarın deprem olacakmış gibi yapılarımızla, yapılmış yapılarda kentsel dönüşüm, onarımlar için yol haritasının çizilmesini temenni ediyoruz”
  • ÇANKIRI MAHALLESİ BASIN TOPLANTISI
  • ÇANKIRI MAHALLESİ BASIN TOPLANTISI
  • ÇANKIRI MAHALLESİ BASIN TOPLANTISI

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi