"Her Fabrika Bir Kaledir"

Haberler

SIFIR ATIK BİLGİ SİSTEMİ

  • 02.02.2024
  • ctso
Değerli Üyemiz,

T.C. Çankırı Valiliği Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından iletilen yazıda,  Sıfır  Atık  Yönetmeliği  12/07/2019  tarihli  ve  30829  sayılı  resmi  gazete  ile yürürlüğe girdiği bildirilmiş, sıfır atık ile ilgili iş ve işlemler Entegre Çevre Bilgi Sistemi (EÇBS) üzerinden Sıfır Atık Bilgi Sistemi (SABS) uygulamasında yürütülmekte olduğu ifade edilmiştir.

Yazıda devamla, Tesislerin sisteme girişlerinin ivedi olarak tamamlanması ve temel seviye sıfır atık belgelerinin ivedi olarak tamamlanması temel seviye sıfır atık belgelerinin alınması gerektiği, sıfır atık ile ilgili iş ve işlemleri yürütecek personel görevlendirilmesi önem arz etmekte olduğu bildirilmiştir.

Bu kapsamda; Organize sanayi bölgeleri, sanayi tesisleri, zincir marketler, kargo şirketleri,  27/11/2014  tarihli  ve  29188  sayılı  Resmî  Gazete'de  yayımlanan  Mesafeli  Sözleşmeler Yönetmeliği  kapsamında  ambalajlı  ürün  satışı  yapan  yerler,  akaryakıt  istasyonları  ve  dinlenme tesislerinde  Sıfır Atık Bilgi Sistemini kullanacak Odak  Noktası olarak biri yönetici biri personel olmak üzere yedekleri ile birlikte dörder görevlinin Ad-Soyad, telefon ve mail bilgilerinin, Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne iletilmek üzere 8 Şubat 2024 tarihine kadar Odamız (info@catso.org.tr) e-posta adresine bildirilmesi hususunda gereğini önemle  rica ederiz.


Saygılarımızla,
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası

   • SIFIR ATIK BİLGİ SİSTEMİ

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi