"Her Fabrika Bir Kaledir"

Başkan

ÇANKIRI TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Hayrettin ÇELİKTEN




Hayrettin ÇELİKTEN 1970 yılında Çankırı’nın Şabanözü ilçesinde doğmuştur. 

İlk ve orta öğrenimini Çankırı’da ,lise öğrenimini ise Ankara Deneme Lisesinde  ve lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümününde tamamlamıştır. Hayrettin Çelikten, Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 

 

Çelikten iş hayatına çok küçük yaşlarda aile şirketinde çalışarak başlamıştır. Halen medikal sektöründe faaliyet gösteren 100 kişiye istihdam sağlayan ve 50 den fazla ülkeye ihracat yapan , üretimlerini Çankırı’nın Eldivan ilçesinde gerçekleştiren Megasan Medikal Gaz Sistemleri Anonim Şirketinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

 

2009 yılında Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı seçildikten sonra devam eden süreçte 2013 yılı seçimlerinde tekrar Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiş ve 2018 yılında yapılan son seçimlerle birlikte üçüncü dönemde de güven tazeleyerek görevine devam etmektedir.

 

Çelikten aynı zamanda TOBB Vergi Komisyonu Başkan Yardımcılığı , Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Çankırı Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği gibi bir çok komisyon ve kurulda görev almaktadır. 

 

Çelikten evli ve 3 çocuk babasıdır. 

 

 

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi