"Her Fabrika Bir Kaledir"

Başkan
Başkan'ın Mesajları

ÇANKIRI TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Hayrettin ÇELİKTEN 

İlimiz Çankırı, gelişme yolunda olan yörelerdendir. Bulunduğu coğrafi konum itibariyle İç Anadolu, Karadeniz ve Marmara Bölgeleri ile iç içedir. Uzun yıllar bir tarım yöresi olarak ülkeye katkıda bulunan Çankırı,1950’li yıllardan itibaren Ankara, Zonguldak, Karabük, İstanbul gibi merkezlere göç veren bir il olmuştur. Yeni bir yüz yıla ve yeni bin yıla girdiğimiz 2000’li yıllar Çankırı gelişme rotasında sanayi ve turizm gibi iki önemli sektöre yönelmiştir.

1990’lı yılların başında faaliyete geçen Korgun organize sanayi bölgesi’ ne ilaveten Şabanözü ve Çerkeş organize sanayi bölgeleriyle de yatırım iklimini güçlendirmiş; 2012 yılı Nisan ayında Hükümetimiz tarafından yürürlüğe sokulan Yeni Teşvik Sistemi Çankırı, 6 Teşvik Bölgesi içinden 5. Bölge olarak yer almış ve OSB de yapılacak yatırımlar yine en uygun teşviklerin verildiği 6. Bölge kapsamında tutulmuştur. Bununla birlikte Odamızın da katkılarıyla Havalimanına 70km. Limana 200 km. uzaklıkta olan hemen yanı başından geçen bir demiryolu ağı bulunan ve 500 km’ lik bir daire çizildiğinde Türkiye nüfusunun yaklaşık yarısına hitap eden bir bölgede bulunan Çankırı Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi kurularak Çankırı’ mız bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Odamız yasalar çerçevesinde üyelerimize en iyi hizmeti kaliteli ve profesyonel olarak vermek için büyük özen göstermekte, üyelerimizin gelişimi ve yeni fırsatlara ulaşması için İGEME, TİM, Avrupa İşletmeler Ağı, EUROCHAMBRES gibi ulusal ve uluslar arası örgütlerle networklar içinde bulunarak üyelerimize yenilikler ve iş fırsatları hakkında bilgilendirmektedir.

 

Gelişimin ileri teknoloji, bilgi paylaşımı, pratik ve teorik bilginin birleşmesiyle ortaya çıkacağına inanan odamız Üniversite-Sanayi İşbirliğine büyük önem vermektedir. Odamız Üniversite-Sanayi işbirliği organizasyonlarına katkı vererek ilimizden ve ülkemizden katma değerli ürünlerin çıkmasını bir görev edinmiştir ki ülkemizin kalkınması yüksek teknoloji ürünlerinden geçtiğini düşünmekteyiz. Oda olarak Çankırı’da gerçekleştirilecek yatırımların takipçisi, yatırımcıların rehberi olacağız. Çankırı Ticaret ve Sanayi olarak her zaman yatımcılarımızın yanında olduğumuzu beyan ediyoruz.

 

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi